4 שלבים ליצירת חדר רחצה פונקציונלי ומעוצב

מאת: דקלה פנירי עיצוב פנים

עיצוב: דקלה פנירי

 

בין אם זה חדר שירותי אורחים, מקלחת מפנקת בסוויטת הורים, או אמבטיית ילדים- תמיד נרצה שחדרים אלו יהיו מעוצבים ומזמינים. לרובנו חדר זה הוא מקום מפלט- מקלחת שלמשך כמה דקות תשכיח מאיתנו את צרות היום ותשרה עלינו רוגע ושלווה.

ריכזתי לכם 4 שלבים שיעזרו לכם לעשות סדר בתכנון ובעיצוב חדר הרחצה:

1. רגע לפני העיצוב, נתחיל בתכנון נכון של החדר, ונחשוב על הפונקציות המתאימות לנו בחדר זה.

השאלה האם אנחנו מעוניינים באמבטיה או מקלחון תלויה בגיל הילדים בבית או שאולי אנחנו 

אוהבים לעשות אמבטיות ארוכות ומפנקות. את המקלחון נתכנן מינימום 80 ס”מ ועדיף כמה שיותר גדול (בהתאם לשטח הקיים בחלל), נבדוק האם יש מספיק מקום להוסיף ספסל בנוי לנוחות מירבית בזמן המקלחת, והאם ניתן לעבות את הקיר במקלחון על מנת ליצור נישה למיקום בקבוקי השמפו והסבון.

נשאיר מספיק מקום לארון אמבטיה שיוכל להכיל מגירה עמוקה לכביסה שתחליף את סל הכביסה שעומד על הרצפה. אם יש ילדים קטנים בבית- רצוי ליצור בתחתית הארון דרגש נשלף בגוון הארון, על מנת שהילדים יוכלו להגיע לכיור בכוחות עצמם. חשוב להשאיר מספיק מקום בקיר ליד המקלחון והארון לתליית מגבות.

2. בחירת חומרים – השלב הכי מעניין וכייפי בשיפוץ האמבטיה הוא בחירת החומרים. זה השלב בו אנחנו נלך לחנויות הקרמיקה ונתחיל להסתנוור מהכמויות והמבחר העצום הקיים.

לפני שנצא לכתת רגליים, עדיף שנחקור קצת באינטרנט. נחפש תמונות השראה של חדרי מקלחות מעוצבים שאנחנו אוהבים. נחליט מהו הסגנון שאליו אנו מתחברים- מודרני/ כפרי/ קלאסי. זה יעזור לנו להתמקד וכך לא נלך לאיבוד בתוך העומס שהחנויות מציעות לנו. נבחר 2 חברות קרמיקה שהתחברנו אליהן, ונגיע מוכנים עם תמונות ההשראה והסגנון אותו בחרנו.

בחנות נתמקד באריחים בסגנון המתאים לנו- לסגנון המודרני- נבחר אריחים כמה שיותר גדולים שיתנו לנו מראה נקי ומינימליסטי. וניתן להתאים להם אריח דקורטיבי שאותו נמקם ב”קיר הכוח” בחדר הרחצה- זהו הקיר אותו נרצה להבליט, לרוב הוא יהיה הקיר של הארון או האמבטיה. לסגנון הכפרי- נבחר אריחים קטנים או אריחים דמויי בריקים, ונשלב אריחי דקור כפריים (כדוגמאת האריחים המצוירים) בריצוף או על גבי קוביית האסלה.

הברזים שנקנה ישתלבו בסגנון אותו נבחר- ברזים בקו נקי יתאימו לסגנון המודרני, ואילו הברזים המעוטרים ישתלבו עם הסגנון הכפרי.

 

עיצוב: דקלה פנירי. צילום: גיל דור

3. תכנית פריסת מקלחות – לאחר שבחרנו את האריחים, רצוי מאוד להכין בעזרת מעצבת פנים תכנית פריסת מקלחות. תכנית זו פורסת כל קיר בנפרד ומראה לקבלן העבודה היכן כל אריח נמצא במדויק, היכן יש חיתוכים לאריח, והיכן יש אריח דקורטיבי. תכנית זאת מונעת טעויות, שלאחר יישום האריחים בשטח, קשות לתיקון.

4. בחירת אביזרים – בחירת ארון בגוונים צבעוניים יקפיץ וישדרג את חדר האמבטיה. מראה גדולה ומעניינת תוסיף יופי ותיתן אשליה של חלל גדול יותר.

תאורה מעל המראה תוסיף אסתטיקה ופרקטיות.

5 האיבזור המשלים – הכלים למברשות השיניים, לסבון, ומתלי המגבות- יכולים גם הם לתת נקודות צבע שיוסיפו ססגוניות לחלל.

ארון בגוון כחול מקפיץ ומשדרג את חדר הרחצה. עיצוב: דקלה פנירי. צילום: מאור מויאל

חברת קידום בישראל חברת קידום בישראל